Kurzy pro pokročilé

Na břiše už nosíte nějakou dobu a začínáte přemýšlet, jestli to jde i jinak? Vaše miminko se neustále vyklání a otáči a chce se rozhlížet? Nebo už máte odrostlejší dítě, které byste chtěli začít nosit, ale na břicho se vám zkrátka nevejde? Možná je načase zkusit vázání na bok nebo záda.

Kurz vázání na záda

Nošení vám připadá skvělé, ale občas se stane, že miminko na břiše trochu "překáží", třeba když se chcete sehnout a uklízet věci ze země? Nebo už je vaše dítě docela velké a na břicho se pomalu nevejde? Pojďte zkusit vázání na záda - není to zdaleka tak složité, jak se zdá, a zvládnete to i s malým miminkem.

Na kurzu se naučíme, jak dítě na záda dostat (varianty pro malá miminka i větší děti) a jak uvázat batoh a o něco složitější, ale pohodlnější dvojitý hammock. Bude-li čas a zájem, ukážeme si různé varianty zakončení úvazů na záda, neboť každému vyhovuje něco jiného. Vázání si můžete nejdřív vyzkoušet s panenkou. 

Pokud není stanoveno jinak, konají se kurzy u mě v provozovně Nosím tě v Liberci. K dispozici je přebalovací pult a všechny ostatní nezbytnosti pro péči o miminka a děti. Aktuální termíny kurzů najdete zde. Pokud není žádný kurz vypsaný, neváhejte a napište mi prostřednictvím kontaktního formuláře nebo na mail.

Kurz vázání na bok

Když miminko povyroste a začne být zvědavé a rozhlížet se všude kolem, je to skvělá příležitost vyzkoušet nošení na boku. Má to několik výhod - dítě má skvělý rozhled, úvazy na bok jsou obvykle velmi rychlé a pohodlné. Řada maminek je oceňuje na kratší domácí poponesení třeba při vaření nebo věšení prádla, při venčení psa nebo venku na výletě, když se chce odrostlejší batole na chvíli pochovat.

V šátku na boku se dá také poměrně snadno nakojit. Výhodou je i to, že na ně obvykle stačí krátký šátek v délce 2.5 - 3.5 metru, který se snadno smotá do batohu či do kabelky, když chce jít dítě samo.

Na kurzu se naučíte vázat rebozo na bok s posuvným uzlem a smyčku na bok a vyzkoušíte si práci s ring slingem, speciálním krátkým šátkem s kroužky, na který nedám dopustit jako na vynikajícího (a velmi skladného) pomocníka pro práce v domácnosti. Délka kurzu jsou cca 2 hodiny.

Pokud není stanoveno jinak, konají se kurzy u mě na provozvně Nosím tě v Liberci. K dispozici je přebalovací pult a všechny ostatní nezbytnosti pro péči o miminka a děti. Aktuální termíny kurzů najdete zde. Pokud není žádný kurz vypsaný, neváhejte a napište mi prostřednictvím kontaktního formuláře nebo na mail.

Kontakt

Lekce vázání šátku, pomoc s výběrem a nastavením ergonomického nosítka a laktační poradenství Nosím tě - Hodkovická 333/12, Liberec 6, 46006
777 476 062 Denisa - denisa@nosimte.cz (nošení)
737 636 490 Kristýna - poradenství@kristynacharvatova .cz (kojení)
info@nosimte.cz